סופרמן בן 80

הספר סופרמן בן 80 מזמין אותך להציץ מעבר לדלת ולהתבונן בתהליך הנחיית הקבוצות לגיל השלישי של יעל רותם – מומחית להנחיית קבוצות בעזרת סיפורים.

כל פרק הוא סיפורה המרתק של קבוצה אחרת. נושאים כמו שינוי, משמעות החיים, אהבה, הזדקנות ויחסים מורכבים עם בני משפחה מוצפים על ידי סיפורים שנבחרו במיוחד על ידי יעל בהתאמה לצורכי המשתתפים, והם מובילים לשיתופים שמניעים קדימה את התהליך הקבוצתי.

יעל מדגימה כיצד להוביל שיח משמעותי ולהפוך התנגדויות ומצבים לא צפויים להזדמנויות חיוביות עבור הקבוצה. זהו מבט מעמיק אל כוחה של קבוצה כמקור ללמידה, לעידוד וליכולתם של בני אדם להגיע לתובנות חדשות בכל גיל.

הספר מעניק גם הצצה מרתקת אל העולם הרגשי של בני הגיל השלישי: מה מפחיד אותם? מהם החלומות והתקוות שלהם? מה הם אוהבים ומה מכעיס אותם?

כמו כן נגלה איך הסתיים הניסיון להבריח את מלאך המוות בעזרת כביסה, נבין איך רעל יכול להפוך לשיקוי אהבה ונקבל תובנה מפתיעה של התפתחות אישית שהפקנו ממתכון לעוגות דבש.

אתם מוזמנים אל מאחורי הקלעים של עולם המנחה ולהציץ מעבר לכתפה ברגעים אמיתיים – מפתיעים ולפעמים מביכים, עצובים וגם שמחים. חלקם רגעים בלתי נשכחים, שבהם התהליך הקבוצתי והאמפתיה בין חברי הקבוצה מגיעים לשיא ומרגשים עד דמעות. 

 

למי הספר מתאים?

  • לקהל הרחב, לכל מי שמתעניין בפסיכולוגיה ולכל מי שאוהב סיפורים מהחיים
  • למנחי קבוצות, למטפלים, לגרונטולוגים ולעובדים סוציאליים
  • לכל מי שלומד את תחום הנחיית הקבוצות, ורוצה לדעת מה קורה בזמן אמת במפגש הקבוצתי ולקבל רעיונות וידע שימושי להנחיה דרך סיפורים

כל הסיפורים מבוססים על סיפורים אמיתיים שסופרו בקבוצות, אך הם שונו והוסוו באופן כזה שלא ניתן לדעת בשום דרך ובשום צורה למי הם קשורים. במקרים מסוימים גם נוספו פרטים דמיוניים.

הספר זכה לתו תוכן מטעם מכון אדלר.

יעל רותם היא מנחת קבוצות בעלת ניסיון רב ומגוון, מתמחה בהנחיית סדנאות להתפתחות אישית דרך סיפורים לאנשי חינוך ולגיל השלישי. מנחה במכון אדלר במסלול להכשרת מנחי גיל שלישי ומרצה בקורסים המוכרים על ידי משרד החינוך לאנשי חינוך, ייעוץ וטיפול. 

 

משובים על הספר:

ספר נפלא!
במינון מדויק את מגישה, יעל יקרה, סיפורי קבוצה מרתקים. התובנה שלך המזוקקת בכל מפגש קבוצתי, המושמת בהקשר תיאורטי המרחיב את הדעת – מייצרים תמהיל רב ערך ומרגש. ממליצה מאוד!"

צביה אהרוני

 

"קראתי את הספר בנשימה אחת. הוא נוגע עמוקות בשאלות וברגשות המהותיים של בני גיל זה, נגיעה שהופכת ללטיפה מנחמת ומעודדת. . ספר מומלץ מאוד לאנשי מקצוע, וכמו כן לציבור הרחב."

תמר מחלין, פסיכולוגית וסופרת

"מקסים!! נהניתי מאוד לקרוא, זרם לי מההתחלה ועד הסוף ואני לא בכיינית בדרך כלל – אבל היו לי דמעות בעיניים במקומות מסוימים.תודה"

מיכל כהן אליעזר, עו"ס

"נהנתי מכל סיפור וסיפור בספר. סיימתי אותו עוד באותו היום"

בתיק קסמן

"קראתי והתרשמתי התפעלתי ונהניתי ממעיין היצירתיות השופע"

פיה מיבר קמחי
מנחת קבוצות בכירה, מדריכת מנחי קבוצות בתחום הזיקנה ומנחים במשפחה

"נהדר! ספר מומלץ לכולם!"

ענת ויקס

 

ספר זה וגם ספריה הקודמים של יעל רותם זכו להערכה רבה ולתו תוכן של מכון אדלר וניתן לרכוש אותם כאן:

טבעת הזהב – התפתחות אישית דרך סיפורים בגישה אדלריאנית

לקריאה נוספת

משהו קטן וטוב – עידוד דרך סיפורים

לקריאה נוספת

תפריט נגישות